Over dit project
Parels aan het Groen wordt gebouwd aan de centrale parksingel in Parkrijk. Er komen 17 rijwoningen in twee woningtypes: woningtype ‘Pracht’ (9 woningen) en Woningtype ‘Praal’ (8 woningen).
Woningtype Pracht
De 9 rijwoningen in woningtype ‘Pracht’ worden gebouwd aan de oostzijde van de parksingel. Aan de voorzijde van deze woningen zal een speelzone worden gerealiseerd. De speelzone op de onderstaande afbeelding is een impressie. De inrichting van de speelzone moet nog nader worden bepaald.

Woningtype Praal
De 8 rijwoningen in woningtype ‘Praal’ worden gebouwd aan het verlengde van de Raaigrasstraat, aan de westzijde van de parksingel.

De woningen in de eerste fase van Parels aan het Groen worden zéér compleet aangeboden:
- Inclusief keukencheque
- Inclusief badkamer en toilet met sanitair en tegelwerk
- Inclusief zonnepanelen
- Gasloos wonen door middel van een bodemwarmtepomp
- Inclusief Triple HR+++ glas
- Inclusief vloerverwarming op de begane grond en verdieping
- Inclusief sedum(groene) daken op de bergingen
- Natuurinclusief wonen! Meerdere woningen krijgen een nestkast in de gevel
- Deel van het hemelwaterafvoer wordt geborgen op eigen kavel
- Voortuinen worden mee aangelegd, koper kan zelf kiezen uit een type voortuin tijdens de gesprekken met kopersbegeleiding
- Energie-neutrale woningen, klaar voor de toekomst! Dus nóg zuiniger dan de BENG-normering.
Alle woningen zijn inmiddels verkocht.
Erfpacht mogelijk
In RijswijkBuiten, en dus ook project Parels aan het Groen is het mogelijk om bij het kopen van de woning de grond niet direct te kopen, maar als het ware te ‘huren’ van de gemeente Rijswijk. Je krijgt in dat geval de grond in erfpacht, waarvoor je een zogenaamd erfpachtcanon betaalt. De erfpachtovereenkomst is voor onbepaalde tijd. Groot voordeel is dat het erfpachtcanon, net als de hypotheekrente, aftrekbaar is! En je behoudt het recht om in een later stadium de grond alsnog te ‘kopen’. Kijk voor meer informatie over erfpacht op www.rijswijkbuiten.nl/erfpacht. In de bijlage hieronder lees je twee voorbeeldberekeningen voor erfpacht. Meer informatie over de financieringsmogelijkheden voor de woningen in Parels aan het Groen fase 1 lees je op www.roosdomtijhuis.nl/aanbod/project/parels-aan-het-groen-te-rijswijk#financiering.
In de omgeving
Parels aan het Groen wordt gebouwd in deelgebied Parkrijk. We noemen het gebied niet voor niets Parkrijk: het aangrenzende Wilhelminapark met maar liefst 150 hectare groen vormt het uitgangspunt voor het stedenbouwkundig ontwerp van de wijk. Parkrijk wordt zo ingericht dat elke straat in verbinding staat met het veelzijdige recreatiegebied. De lange lanen met de daaraan gelegen woningen vormen het verlengde van het park. In het park kunt u heerlijk wandelen, fietsen of hardlopen en genieten van het zeer gevarieerd landschap. Voor kinderen is een speeltuin aanwezig en bij warm weer is het zelfs mogelijk om een duik te nemen in de zwemvijver!
RijswijkBuiten en dus ook de omgeving van Parels in het Groen wordt in meerdere fasen gebouwd. Ten noorden van Parels aan het Groen fase 1 liggen de Parels aan het Water en Wonen in de Parels. Ten zuiden van Parels in het Groen ligt De Lanen fase 3. Verderop wordt gebouwd aan project De Entree, bestaande uit 2 appartementen complexen van 7 etages: De Beuken en De Berken. Op de begane grond van De Berken is gezondheidscentrum gesitueerd bestaande uit onder andere een huisarts, fysiotherapie, verloskundige en apotheek. Naast appartementengebouw De Beuken is op dit moment de Tijdelijke school Parkrijk te vinden. Deze tijdelijke huisvesting blijft tot 2030 in gebruik als school en kinderopvang. Na 2030 wordt deze locatie herontwikkeld.
Ook aan tal van voorzieningen is gedacht. In deelgebied Parkrijk zijn inmiddels twee basisscholen gevestigd: één basisschool in een tijdelijke locatie aan de Laan van ’t Haantje en één basisschool in combinatie met een kinderopvang en gymzaal in de nieuwbouw van Montessori Kindcentrum Parkrijk. Ook vind je hier de Lidl, een aantal dagwinkels en wijkontmoetingsplaats De Buitenkamer. Tenslotte is er aan de zuidkant van Parkrijk een kleinschalig bedrijventerrein te vinden.
Digitale kaart
Benieuwd waar de voorzieningen in RijswijkBuiten te vinden zijn? En welke (toekomstige) projecten en voorzieningen er in de buurt van Parels aan het Water liggen of nog worden gebouwd. In onderstaande kaart vind je hierover meer informatie. Deze kaart wordt regelmatig geactualiseerd. Klik op een project om meer informatie te lezen.
Aan deze kaart en de impressies op deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De getoonde tekst, tekeningen en sfeerimpressies zijn een voorbeeld, de daadwerkelijke situatie kan dus afwijken. De gemeente Rijswijk adviseert iedereen die geïnteresseerd is in een woning in RijswijkBuiten goed kennis te nemen van het bestemmingsplan.
Deelmobiliteit in Parkrijk
Daarnaast wordt in het nieuwe deel van Parkrijk slim omgegaan met mobiliteit. Er is veel ruimte voor fietsers en voetgangers en er zijn minder parkeerplekken dan gebruikelijk. Namelijk 1 parkeerplek per woning en 0,3 voor bezoekersparkeren. Als alternatief voor de (tweede) particuliere auto kunnen bewoners gebruik maken van duurzame (elektrische) deelauto’s en (bak)fietsen. Als onderdeel van de nieuwe woonbuurt Parkrijk wordt op een aantal centrale plekken in Parkrijk 8 tot 11 mobiliteitspunten gerealiseerd, waar bewoners van Parkrijk de deelmobiliteit kunnen huren. Meer informatie, onder andere over de (toekomstige) locaties van de Hely Hubs, lees je op www.rijswijkbuiten.nl/deelmobiliteit en www.hely.com/parkrijk.
Meer informatie
Meer informatie lees je op de website van Roosdom Tijhuis.
Voor vragen over de wijk RijswijkBuiten kun je contact opnemen met:
Informatiecentrum RijswijkBuiten, via
Telefoon: 070 – 326 19 75
E-mail: rijswijkbuiten@rijswijk.nl